Béčko: Sezóna 2020/2021 (podzim)

Líně B Blatnice 2:0 Reportage Ne 6.9. 15:00
Blatnice Nýřany B 2:4 Reportage So 12.9. 13:30
Přehýšov Blatnice 1:3 Reportage So 19.9. 16:00
Blatnice Zbůch B So 26.9. 12:30
Sulkov B Blatnice Ne 4.10. 15:00
Blatnice Pernarec So 10.10. 12:00
Kozolupy B Blatnice Ne 18.10. 14:30
VOLNO So 24.10.
Tlučná B Blatnice So 31.10. 11:00

Ostatní výsledky a tabulka na webu FAČR
Baník Líně (B) - Slovan Blatnice (B) 2:0 (0:0)

Thálie pro Neswatbu

Neděle 6. 9. 2020 - po vynucené a velmi dlouhé koronavirové pauze jsme jeli sehrát první mistrovský zápas pralesní ligy okresu Plzeň-sever do Líní s místním béčkem. V nohách jsme měli tři přípravné zápasy a někteří vyjímečně i nějaký trénink, ale tradičně jsme to s letní přípravou raději nepřeháněli. Z nových akvizic je nutné zmínit Kladívka, který se rád vrátil ke svým kořenům alespoň do té doby, než se mu rojzede hokejová sezóna. Dále už asi definitivně přešel do B-teamu Honek. Áčko hrálo paralelně svůj zápas v Bezvěrově a v týdnu to vypadlo, že budeme sestavu horko těžko lepit. Nakonec se Tomkovi podařilo i přes absenci několika stálých kusů (Mao - karanténa po návratu ze služební cesty pro turecký med, Šindus - pšenice, Kobretti a Misha - věk) postavit kvalitní jednáctku s jedním zdravým a dvěma nakřáplými borci na laviččce (díky zejména Kávovi, který byl i přes zraněné tříslo připraven nastoupit).

Líně na první pohled obměnily a omladily sestavu. Je až s podivem, jak se některým týmům daří získavat nové hráče v perspektivním věku. Jejich týmu dominoval jeden z osvědčených áčkařů, což se bohužel pozitivně projevilo na jejich hře. Jakmile si vzal míč, nebylo mu ho prakticky možné sebrat a staral se o zakládání nebezpečných akcí. My jsme ovšem měli v bráně Fandu Janyho, který od začátku exceloval, tahal různé brankářské technické finesy a nebo byl alespoň vždy velmi dobře postaven. Svůj vlastní odstavec by si zasloužil Leoš, jehož stav po sobotní svatbě překvapil i jeho samotného. Při jednom z úvodních kixů klasicky upozorňoval spoluhráče, že někoho nepokryli, a poprvé v životě došlo k sebereflexi, přičemž snad i nahlas řekl: „No ty vole, to byl můj hráč“. Tímto dostal všechny spoluhráče na svoji stranu a kupříkladu Honek se zbytek zápasu usmíval, i Aleš jeho výkon (asi poprvé v životě) beze slov akceptoval! Naše hra byla celkově dost bezzubá, hrálo nebo kopalo se spíše ve středu hřiště a většina pokusů ohrozit branku byla z kategorie platonických.

První poločas zejména díky Fanymu skončil bez branek. Dominantní výkon, který všechny převyšoval ve své dramatičnosti, podával sudí Neswatba. O jeho kvalitách svědčí pozápasová nominace na ceny Thálie za mimořádný divadelní počin. Preciznost všech sudího gest s vytrčenými ukazováčky, pohledy a grimasy dotažené k dokonalosti, výrazný pohyb po celé hrací ploše a jiskřivé monology - to vše jsou charakteristiky hodné mistra. Mimořádný mentální výkon v této souvislosti podal Machy, který vydržel nekomentovat výroky sudího, dlouho snášel agresivní hru domácího přemotivovaného mladíka a ovládl se i při vyhrožování od Neswatby – to by nezvládl ani zenový mnich.

Druhý poločas se nesl ve velmi podobném duchu jako první. U Fanyho už bohužel nestáli všichni svatí a tak v 55. minutě inkasoval první gól. Línský áčkař si na půlce vzal míč, prošel 4 naše hráče a jeho smolně tečovná střela z vápna zapadla za Fanyho záda. Druhý gól přidali Línští vzápětí. Všichni naši borci stále makali, co to šlo, ale nepříznivý výsledek se již nijak korigovat nepodařilo.

Příští zápas: sobota 12. 9. 2020 od 13:30 hodin s Diossem (B), předzápas Áčka.

Sudí: Neswatba

Branky:
Žlutky: 45‘ Machy
Sestava: Fany – Leoš, Myšiloff (C), Řízek, Honek – Machy (46‘ Vločka), Aleš, Pibaro, Patrik – Kladívko, Vločka L (73‘ Vany)

Author: Misha inspired by Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Dioss Nýřany (B) 2:4 (0:3)

Sobota 12. 9. 2020 - V prvním domácím zápase jsme si chtěli spravit chuť po línské prohře s rezervním týmem Diossu Nýřany. Oproti prvnímu zápasu jsme měli navíc k dispozici Maa, Piškoota a Šinduse, ale zdravotní omluvenky zase poslali Pibaro, Aleš a Vločka. Naštěstí máme na domácí zápasy k dispozici pomoc kluků z áčka. Tentokrát děkujeme Jimmbovi a Čendovi!

Nýřanští přijeli s osvědčenými kusy i s několika neznámými. Než jsme se rozkoukali, dal nám hostující osmnáctiletý mladík dva kousky. Za stavu 0:2 jsme měli poté více ze hry. Piškoot z přímáku napálil břevno, skrumáž ve vápně jsme bohužel nedokázali zužitkovat a další dvě naše solidní střely kryl hostující gólman. Ve 23. minutě nařídil sudí přísnou penaltu za nastřelenou ruku ve vápně a nýřanští zvýšili na 0:3. Wany na vlastní žádost nastoupil s pochroumanou nohou, ale po několika zákrocích byla bolest nesnesitelná a po obdržené penaltě musel nakonec střídat. Nahradil ho Jimmba, který se měl podle původních plánů rozehřát a zavzdušnit na tykadle pro zápas áčka. Po první půlce to bylo na vyložené šance 4:2 pro nás, ale na světelné tabuli bohužel svítilo 0:3.

Ve druhém poločase hosté odpadli, začali jsme je drtit a přineslo to i gólové ovoce. V 61. minutě snížil na 1:3 Šindus a náš tlak dále sílil. Další obrovskou šanci prakticky z malého vápna zavraždil Piškoot, který si napravil reputaci v 74. minutě, kdy po přetaženém centru na zadní tyč skóroval hlavou. V tu chvíli to bylo 2:3 a my jsme byli na koni. Hosté se mezi sebou hádali, vyrovnání viselo ve vzduchu. Bohužel v 84. minutě hosté z ojedinělého brejku pojistili na 2:4 a tím pro nás zápas skončil. Na vyložené šance jsme vyhráli 6:3, jak je ovšem známo, fotbal se hraje na góly. Emočně jsme si zápas užili, jen škoda výsledku. Několik velmi zajímavých a světlých okamžiků měl Vločka L (16 let). Více absolvovaných tréninků by se na jeho výkonech jistě pozitivně projevilo.

Příští zápas: sobota 19. 9. 2020 na Vršíčku.

Sudí: Kopr

Branky: 61‘ Šindus, 74‘ Piškot
Žlutky:
Sestava: Wany (24‘ Jimmy) – Leoš, Myšiloff (C), Řízek, Káva (57‘ Čenda) – Machy (66‘ Vločka L), Piškot, Mao, Patrik – Kladívko, Šindus

Author: Tomek + Misha


Zpět na přehled
Sokol Přehýšov - Slovan Blatnice (B) 1:3 (1:1)

V sobotu 19. 9. 2020 nás čekal výjezd k evergreenu Pralesní ligy na Vršíček, kde jsme se měli utkat s týmem Přehýšova. Áčko začínalo svůj zápas dvě hodiny před námi v Kralovicích a vzhledem k většímu množství omluvenek museli manažeři obou našich týmů aplikovat své jedinečné schopnosti komunikace s hráči a skládání sestav. Pro začátek zápasu jsme nakonec měli k dispozici jedenáct namotivovaných borců a nakřáplého Mishu pro jistotu na střídačce. O půlce měly z Kralovic dorazit posily z áčka. Přehýšov nás stejně jako minulý rok překvapil svojí sestavou, ve které jsme poznávali tak čtyři známé kusy v čele se stálicí Robertem, ale zbytek byl pro nás velkou neznámou. Velkou známou byl naopak pro nás sudí Bofuň, jehož vekslácký culíček byl mohl být ozdobou všech devadesátkových kadeřnických žurnálů.

Zápas na betonové žluté hrací ploše začal dle očekávání. Přehýšov agresivně napadal a my jsme se snažili naladit citlivost našich kopaček na míče poskakující po drnech. Již v páté minutě ovšem Kladívko rozjel akci na polovině soupeře, před vápnem přiťukl Patrik míč Pibarovi a ten geninálně trefil vingl soupeřovy branky. Gól nás uklidnil a hráli jsme poté jen to, co jsme potřebovali - klasická kopaná. Neznámí přehýšovští hráči neměli špatné individuální schopnosti, ale kombinančně jim to dohromady našteští moc nešlo. Z jednoho individuální průniku do našeho vápna vymyslel Bofuň penaltu a tu se nakonec při opakovaném pokusu podařilo Přehýšovu proměnit, i když se Fany hodně snažil. Do konce prvního poločasu ještě Pibaro dobře nacentroval na zadní tyč, jenže Maa ve slibné šanci vychytal brankář. Jak už to na Vršíčku bývá, nervozita hráčů začala stoupat a Bofuň k tomu příspíval svým dílem. Žlutka pro Hynka, který před naším vápnem zatáhl za záchranou brzdu, naštestí první poločas ukončila.

V poločase dorazily posily z Kralovic, takže nám to trochu zvedlo náladu a začali jsme věřit ve vítězství. První šanci z malého vápna zakončil kožichovskou střelou nad Kladívko, přičemž ještě předtím zmařil Fany jednu šanci i Přehýšovu. Nám hraje do karet, že se pomalu projevuje psychická nestabilita jednotlivých hráčů Přehýšova. Nejprve blonďák Jarda, který nepochopil pravidla střídání v mistrovských zápasech, dostává žlutku za kecy. Potom se projevil stoper Haklos, který svedl hlavičkový (sou)boj s Kladívkem a dostal za to od Bofuně karetní odměnu. Rozklad Přehýšova pokračuje, my získáváme herní převahu. Vločka L proniká obranou jako nůž máslem, ale jeho zakončení ještě gól nepřináší. Až po Patrikově centru, který prošel skrumáží na malém vápně, potvrzuje Mao Bezdička svůj střelecký instinkt a dává na 2:1 pro nás. Prosazujeme se konečně i kombinačně. Pišky prochází mezi stopery, překonává kličkou gólmana, ale míč mu bohužel utíká. Třetí gól přidává Patrik po individuálním průniku středem vápna a mazáckým zakončením. Konec zápasu je poté už poznamenán jen několika rozepřemi, které Bofuň řeší po svém. První body vezeme domů!

Příští zápas: sobota 26. 9. 2020 od 12:30 hodin se Zbůchem (B), předzápas Áčka.

Sudí: Bofuň

Branky: 5‘ Pibaro, 75‘ Mao, 85‘ Patrik
Žlutky: 17‘ Káva, 38‘ Řízek, 45‘ Myšiloff
Sestava: Fany – Honek, Myšiloff (C), Řízek, Káva – Pibaro (65‘ Jimmy), Aleš (60‘ Piškot), Mao, Patrik – Kladívko, Vločka L (75‘ Totti)

Author: Misha


Zpět na přehled
TJ Slovan Blatnice