Historie našeho fotbalového oddílu

Každý strom vyrůstá ze svých kořenů a každý dům stojí na svých základech. Stejně tak fotbalový oddíl navazuje na svoji historii, bere si z ní ponaučení, čerpá síly z úspěchů a inpiruje se u významných osobností. Tato sekce webových stránek TJ Slovanu Blatnice by měla sloužit jako připomenutí našich kořenů a základů, díky kterým náš klub funguje a my můžeme plnit hlavní části webu aktuálními informacemi o naší činnosti.

Historie fotbalového oddíllu TJ Slovan Blatnice je velmi bohatá, postupně zde budeme doplňovat významné milníky, události a osobnosti, které jsou s naším oddílem spojeni. Budeme se snažit čerpat z vybudovaného muzea Slovanu, z osobních archivů a ze vzpomínek pamětníků.

Počátky organizovaného sportu v Blatnici sahají do roku 1933, kdy byla založena tělocvičná jednota Sokol a sportovní klub Slovan. V následujícím roce bylo slavnostně otevřeno nové upravené hřiště. V průběhu druhé světové války nebylo sportu přáno, přičemž v důsledku nevraživosti mezi jednotlivými skupinami obyvatel bylo hřiště místními Němci zničeno a sportovní klub Slovan byl obnoven až po skončení války.

TJ Slovan Blatnice